Dolar Yorumları / ZiraatFX – (14.08.2018)

Günlük Dolar/TL Paritesi Yorumu

Dün BDDK’nın swap hamlesinin yanı sıra TCMB’nin likiditeye yönelik aksiyonları kurda yaşanan sert yükselişleri durdurdu. Dolar / TL yukarı yönlü hareketlerinde 7,0 seviyesinin üzerinde şu aşamada kalıcı olamadı. Bu sabah da 6,50’nin altı test edildi. Dövizde yaşanan aşırı oynaklık küresel çapta risk iştahını da etkilerken, bu sabah kurdaki dengelenme çabaları ile risk iştahı toparlanma eğiliminde. Gelişmekte Olan Ülke kurları da alıcılı seyretmekteler. Bugün de dövizdeki seyir risk iştahı üzerinde etkili olmaya devam edecekken, Dolar /TL de negatif fiyatlanmaya neden olabilecek yeni bir haber gelmedikçe dengelenme çabaları devam edebilir. Öte yandan, halihazırda oynaklığın ve ülke risk primimizin (5 yıllık CDS 536) yüksek seviyelerde kaldığı ortamda ise temkinli hava bir taraftan devam edebilir.

Veri tarafında, bugün Çin’de açıklanan temmuz ayına ait veriler beklentilerin altında açıklanırken, Yuan stabil bir görüntü sergiliyor. Diğer yandan, bu sabah açıklanan Almanya ikinci çeyrek büyüme oranı %0,5 ile %0,4 olan beklentilerin üzerinde gerçekleşti. Öğlen yine Almanya’da ZEW endeksi açıklanacak. Bugün ayrıca Euro Bölgesi’nin ikinci çeyrek büyüme verisi takip edilecek.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin