Dolar Yorumları / ZiraatFX – (14.03.2019)

Dün 5,48 seviyesine kadar yükselen USD/TL’de kapanış 5,45’ten gerçekleşti. Dolar endeksi (DXY) dünkü sert düşüşün ardından bu sabah toparlanma eğilimindeyken, TL ile birlikte Gelişmekte Olan Ülke para birimleri bu sabah sınırlı da olsa baskı altında. Çin’de bugün sanayi üretiminin beklentilerden zayıf geldiğini bununla birlikte yatırımların güçlü seyrettiğini gözlemledik. Yurtiçinde ise Ocak ayı sanayi üretimi verisi takip edildi. Ocak ayında sanayi üretimi %7,3 azaldı. Beklenti %7,55 daralma yönündeydi. USD/TL’de 5,49 – 5,44 bant hareketi görülebilir. Bugün saat 14.30’da mart ayına ait TCMB beklenti anketi açıklanacak.

Yurtdışında ise TSİ 15:30’da ABD’de ise şubat ayına ilişkin aylık ve yıllık bazda ithalat ve ihracat fiyat endeksleri verileri açıklanacak. Ayrıca, ABD’de TSİ 17’de yeni konut satışları ve TSİ 15’de inşaat izinleri de açıklanacak. Ek olarak, İngiliz Parlamentosu, Anlaşmasız Brexit düzenlemesini 308’e karşı 312 oyla reddetti. İngiltere Parlamentosu’nda bugün bir oylama daha yapılacak.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin