Dolar Yorumları / ZiraatFX – (13.03.2018)

Günlük Dolar/TL Paritesi Yorumu

Cuma günü ABD’de açıklanan güçlü istihdama karşın ortalama saatlik kazançların beklentilerin altında kalması riskli iştahını desteklemişti. Risk pozitif ortamda Dolar’ın da güçlenememesi kurun 3,8050 seviyesine gerilemesine neden olmuştu. Dün ise yurtiçinde cari açık verisinin beklentilerin üzerinde gelmesi dışında önemli haber akışı olmamasına rağmen kurda yükseliş gözlemledik. Dolar / TL dün 3,8512 seviyesine kadar yükseliş kaydetti. Kapanış ise 3,8436 seviyesinden gerçekleşti. Bu sabah ise günün önemli verisi olan ve TSİ 15:30’da ABD’de açıklanacak olan enflasyon (beklenti aylık %0,2; çekirdek %0,2) verisi öncesinde risk iştahı nötr. Kur da dünkü kapanış seviyesine yakın yatay hareket etmekte.

Güçlü bir enflasyon verisinde kur dünkü en yüksek seviyenin üzerinde 3,88 seviyesini hedefleyebilir. Diğer yandan, zayıf bir veride ise kurda tekrar bir rahatlama görülebilir ve 3,8250 desteğinin altında 3,80/81 gündeme gelebilir.

DOLAR/TL’DE SON DURUM NE? YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? HEMEN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin