Dolar Yorumları / ZiraatFX – (12.09.2019)

Perşembe gününde de ABD ve Çin’in ticaret savaşındaki karşılıklı iyi niyet jestlerinin etkisiyle risk iştahı pozitif seyretmeye devam ediyor. ABD Başkanı Trump, Çin ürünlerine karşı Ekim ayı başındaki devreye girecek ek yaptırımları yaklaşık iki hafta ertelediğini açıklarken, Çin’den de ABD’den daha çok tarım ürünleri ithalatını düşündüğü haberi geldi. Yurtiçinde bugün Merkez Bankası faiz kararı açıklanacak. Ağustos ayı enflasyon verisinin beklentilerden iyi gelmesi ardından TCMB’den faiz indirim beklentisinin arttığına şahit olurken, piyasa katılımcıları bugünkü toplantıda ortalama 275 baz puan civarında faiz indirimi bekliyor.

Haftanın ilk iki gününde negatif ayrışan TL, Çarşamba ise pozitif ayrıştı ve Dolar/TL, dün günü 5,75 seviyelerinde kapadı. Bu sabah da yaklaşık aynı seviyelerde seyrediyor. Ülke risk primimizde de (5 yıllık CDS-5 baz puan) geri çekilme söz konusu. Faiz indiriminin boyutu ve PPK karar metnindeki açıklamalar doğrultusunda bugün faiz ve döviz piyasasında kısmi bir hareketlilik görebiliriz. Kurda teknik seviyelere baktığımızda, 5,7910 yakın direncinin üzerinde 5.8370 hedef olabilir. Sonraki direnç ise 5,8690 seviyesinde. Öte yandan, olası düşüşlerde 5,71 desteğinin altında 5,64 seviyesine kadar bir geri çekilme gözlemlenebilir.

DOLAR/TL’DE SON DURUM NE? YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? HEMEN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin