Dolar Yorumları / ZiraatFX – (12.06.2019)

Dolar endeksi, Fed’den faiz indirim beklentilerinin canlılığını korumasıyla birlikte mart ayından bu yana en düşük seviye olan 96,4 seviyesinden çok uzaklaşmıyor. Şu sıralar ise, 96,6 seviyelerinde bulunuyor. Cuma günü beklentilerden zayıf açıklanan tarım dışı istihdam verisi ardından bugün de ABD enflasyon verisinin beklentileri karşılayamaması halinde dolardaki kısmi zayıflığın sürdüğünü görebiliriz. Dün ABD’de mayıs ayına ilişkin aylık ÜFE %0,1 ile beklentilerle uyumlu gelmesine karşın, yıllık bazda ÜFE %1,8 seviyesiyle beklentilerin altında kalarak Ocak 2017’den bu yana en düşük seviyeye geriledi. Risk primi göstergemiz 5 yıllık CDS de 471 seviyesinde. Veri tarafında bugün yurtdışında ABD TÜFE ve Avrupa Merkez Bankası Başkanı Draghi’nin konuşmaları takip edilecekken, yurtiçinde ise TCMB’nin faiz kararı yakından izlenecek. TCMB’nin faizlerde herhangi bir değişikliğe gitmesi genel olarak beklenmiyor.

Son olarak kurda teknik seviyelere baktığımızda, 5,77 ara desteği ilk etapta ön plana çıkmakta. Bu seviyenin kırılması durumunda 5,68 seviyesi hedef olabilir. Diğer taraftan, yukarı yönlü hareketlerde, 50 günlük ortalamanın da geçtiği 5,90 seviyesinin geçilmesi halinde yukarıda 5,93 direnci gündeme gelebilir. Yakın direnç olarak 5,85 takip edilebilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin