Dolar Yorumları / ZiraatFX – (11.10.2018)

Günlük Dolar/TL Paritesi Yorumu

Küresel çapta risk iştahı zayıf bir görüntü sergilerken, Gelişmekte Olan Ülke para birimlerinde sakin görüntü devam ediyor. Trump’ın piyasalarda yaşanan satış dalgasını FED politikasına bağlaması Dolar’a baskı yaparken, Dolar endeksi (DXY) 95 seviyesine yaklaştı. Pozitif ayrışmaya devam eden TL de, Dolar’daki baskının da katkısıyla dirençli durmaya devam ediyor. Dün 6,0770 seviyesinden kapatan Dolar / TL bu sabah 6,01 seviyesine kadar düşüş gösterdi.

Teknik seviyelere baktığımızda, 6,0 seviyesinin altında 5,94 bir sonraki hedef olabilir. Diğer yandan, olası yükselişlerde 6,12/13 direnci güçlü gözüküyor. Veri tarafında bugün yurtiçinde ağustos ayı Cari Denge verisi takip edildi. Üç yıl aradan sonra cari işlemler dengesi fazla verdi. Ağustos ayındaki fazla 2,6 milyar USD (beklenti 2,5 milyar USD) olarak gerçekleşti. Yurtdışında ise TSİ 15.30’da eylül ayına ait ABD TÜFE rakamları (beklenti aylık %0,2, yıllık %2,4) takip edilecek.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin