Dolar Yorumları / Ziraat FX – (8.04.2021)

USD/TRY: Fed tutanaklarında tahvil alımlarını azaltmak için daha fazla zamana ihtiyaç duyulduğunun gözlenmesiyle bu sabah küresel risk iştahı olumlu. Risk iştahındaki görüntü ve kısa vadeli düşüş eğiliminde olan ABD on yıllık tahvil faizindeki hareketle birlikte de Gelişmekte Olan Ülke (GOÜ) para birimlerinin sakin bir seyir izlediğini gözlemliyoruz.

Dolar / TL’nin ise yukarı yönlü ataklarının cılız kaldığını izliyoruz. Şu aşamada, özellikle ABD on yıllık tahvil faizindeki görüntü nedeniyle kurda yukarı yönlü hareketlerin yine cılız kalabileceğini ve kurun 8,22 direncinin atlında kalabileceğini düşünüyoruz. Aksi durumda 8,29 ana direnç konumunda. Diğer yandan, olası geri çekilmelerde 8,1050 desteğinin altında 8,03 civarı hedef olabilir.

Bugün yurtiçinde menkul kıymet, DTH ve rezerv istatistikleri takip edilecekken, yurtdışında Fed Başkanı Powell’ın konuşması ve ABD işsizlik maaş başvuruları ile ECB toplantı tutanakları izlenecek.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN