Dolar Yorumları / Ziraat FX – (6.08.2021)

USD/TRY: Bugün ABD’de TSİ 15:30’da açıklanacak temmuz ayı tarım dışı istihdam verisi öncesinde Dolar ve Gelişmekte Olan Ülke (GOÜ) para birimleri sakin bir görüntü çiziyorlar. Temmuzda tarım dışı istihdam artışının yükselişini sürdürerek 870 bin kişi seviyesinde gerçekleşmesi bekleniyor. Ayrıca ortalama saatlik kazanç ve işsizlik verileri de açıklanacak. Beklenti ortalama saatlik kazançların aylık %0,3 artması ve işsizlik oranının ise %5,9’dan %5,7’ye gerilemesi yönünde.

Beklentilerden daha iyi bir istihdam artışı Dolar güçlenmesiyle sonuçlanabilir. Olası iyi bir veride Dolar’da güçlenme görülmesi durumunda, Dolar endeksinde (DXY) 92,5 seviyesi önemli. Bu seviyenin kırılması durumunda GOÜ para birimlerinde de baskı belirginleşebilir. Aksi durumda, 92,5’in geçilmedikçe GOÜ para birimlerinde risk düşük kalabilir. Neticede iyi bir veri risk iştahını da artırabilir. Öte yandan, zayıf bir veride Dolar’da düşüş, GOÜ para birimlerinde primler gözlenebilir.

Dolar / TL’de ise 8,60 direnci önemli. Bu seviye kırılmadıkça 8,42 desteği hedefte kalabilir. Ara destek 8,47 seviyesindeyken, olası yükselişlerde 8,60 direncinin kırılması durumunda 8,6750 seviyesi hedef olabilir.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!