Dolar Yorumları / Ziraat FX – (5.08.2022)

USD/TRY: Bugün ABD’de açıklanacak istihdam raporu öncesinde borsalarda kısmi yükseliş eğilimi var. Dolar’da ise hafif tepki yükselişleri gözleniyor. İstihdam raporu TSİ 15.30’da açıklanacak. Beklentilere bakıldığında; istihdam artışı tahmini 250bin iken, işsizlik oranının %3,6’da yatay kalması öngörülüyor. Ortalama saatlik kazançlardaki yıllık beklenti ise %4,9. Beklentilerin üzerinde rakamlar gözlenmesi durumunda Fed ile ilgili şahin beklentiler artabileceği için Dolar güçlenebilir. Aksi durumda özellikle saatlik ücretlerin düşük gelmesi Dolar’daki kısa vadeli zayıflığın belirginleşmesi ile sonuçlanabilir.

Yurtiçi tarafta ise enflasyon verisi sonrasında kur 18,0 seviyesinin altında kalmayı başardı. Risk iştahındaki görüntü, ülke risk primimizdeki belirgin iyileşme ve düşen petrol fiyatları TL üzerindeki baskıyı hafifletmiş olabilir. Bugünkü ABD tarım dışı istihdam verisi çok güçlü gelmedikçe 18,0 seviyesinin altında fiyatlama sürebilir. Aksi durumda 18,11 bir sonraki direnç konumunda. Diğer yandan, 17,87 destek bölgesinin altına sarkma yaşanması durumunda 17,76 seviyesine kadar düşüş sürebilir. Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin’in görüşmesi de yakından takip edilecek.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!