Dolar Yorumları / Ziraat FX – (29.06.2020)

USD/TRY: Artan koronavirüs vaka sayılarına bağlı oluşan endişeler, açıklanan son veriler beklenen toparlanmaya işaret etmesine karşın, risk iştahını baskılıyor. Dolar endeksi, DXY, %0,1 düşüşle 97,3 seviyesinde haftaya başlıyor ve gelişmekte olan ülke para birimlerinin geneline karşı dolar kısmi baskı altında bulunuyor. USD/TL kuru şu sıralar yatay ve 6,85’lerde seyretmekte. Kur 6,8630 direncinin altında kalmaya devam edebilir.

Bu seviyenin geçilmesi durumunda 6,8870 tepki gelebilecek direnç olarak izlenebilir. Öte yandan, aşağıda ise 6,83 destek olarak izlenebilir. Bu seviyenin altında 6,8150 hedef olarak izlenebilir. Yurt içi veri takviminde ise bugün haziran ayı ekonomik güven endeksi takip edildi.

Buna göre endeks Mayıs ayındaki 61,7 seviyesinden Haziran ayında 73,5’e yükseldi. Bugün TSİ 12.30’da BoE Başkanı Andrew Bailey’in, TSİ 18’de San Francisco Fed Başkanı Mary Daly’nin, TSİ 22’de de New York Fed Başkanı John Williams ve IMF Başkanı Kristalina Georgieva ile New York Ekonomi Kulübü tarafından düzenlenen web seminerindeki konuşmaları takip edilecek. Ayrıca Almanya’da TSİ 15’de haziran ayına ilişkin öncü TÜFE, Euro Bölgesi’nde TSİ 12’de haziran ayına ilişkin tüketici güven endeksi ve TSİ 17.30’da ABD’de haziran ayına ilişkin Dallas Fed imalat sanayi aktivite endeksi izlenecek.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN