Dolar Yorumları / Ziraat FX – (25.11.2021)

USD/TRY: Dün ABD’de açıklanan veriler genel olarak güçlü bir görünüm sergiledi. ABD haftalık işsizlik maaş başvuruları 1969’dan bu yana en düşük seviyeye gerilerken, büyüme verisi yukarı yönlü revize edildi ve Fed’in enflasyon göstergesi olarak izlediği PCE deflatör de yükselişini sürdürdü. Dün açıklanan Fed toplantı tutanaklarında birçok üyenin enflasyonun yüksek seviyelerde devam etmesi durumunda daha hızlı varlık alım azaltımı ve daha erken faiz artırımlarına hazır olması gerektiğini belirttiği görülmekte. Bu gelişmeler kapsamında Dolar da yükseliş yükselişini sürdürdü.

Bugün ABD tahvil ve hisse senedi piyasaları Şükran Günü nedeniyle kapalı. Bu kapsamda, Dolar kaynaklı oynaklık biraz düşebilir ki yurtiçi tarafta TCMB Başkanı Kavcıoğlu’nun banka yöneticileri ile görüşeceği haberi ile TL’de de oynaklık kısmen azalabilir. Teknik olarak, kurda aşağıda 11,86 desteği önemli. Bu seviyenin altında 11,60 hedef olabilir. Yukarıda ise 12,29 – 12,40 ve 12,56 sıralı dirençler olarak izlenebilir. Bugün ek olarak TSİ 14’te TCMB’nin geçen haftaki Para Politikası Kurulu toplantısına ilişkin özetleri yayınlanacak.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!