Dolar Yorumları / Ziraat FX – (25.08.2021)

USD/TRY: Piyasalarda yaşanan iki günlük rallinin ardından bu sabah soluklanma gözleniyor. Dolar endeksi (DXY) ise toparlanmaya çalışıyor. Bu hafta yaşanan güçlü toparlanmada Jackson Hole toplantısından majör bir değişiklik beklenmemesi ana etken oldu. Diğer yandan, temel tarafta, özellikle Çin tarafında ekonomideki zayıflık belirtilerinde bir değişiklik yok. Dolayısıyla, günün geri kalınında soluklanma sürebilir ki Dolar endeksinde (DXY) de yaşanan düşüşe rağmen net bir kırılma yok.

Ancak, Jackson Hole öncesinde Gelişmekte Olan Ülke (GOÜ) para birimlerinde net bir bozulma beklemiyoruz. Bu çerçevede GOÜ para birimlerinde yatay hareketler görülebilir. TL tarafında ise alıcılı eğilim sürüyor. Dün takip ettiğimiz 8,38 – 8,40 bölgesinin üzerinde tutunan kur, bu sabah bu destek bölgesinin altına sarkma eğiliminde. TL’de tekrar yakalanan ivme ile teknik olarak kurda 8,32 desteğine kadar geri çekilme gözlenebilir. Diğer yandan, DXY’de toparlanmanın belirginleşmesi ve kurda yukarı yönlü hareketler gözlenmesi durumunda 8,47 tepki gelebilecek direnç olarak izlenebilir. Bugün ABD’de temmuz ayına ilişkin dayanıklı tüketim malları siparişleri ile Almanya IFO endeksi verileri izlenecek.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!