Dolar Yorumları / Ziraat FX – (25.02.2021)

USD/TRY: Fed Başkanı Powell enflasyondaki yükselişten kaygı duymadığını vurgulamaya devam ederken, %1,40’ın üzerine çıkan ABD on yıllık tahvil faizine karşın risk iştahı olumlu seyretti. Ek olarak aşı ile ilgili olumlu haber akışı da risk iştahını desteklediği söylenebilir ki Gelişmekte Olan Ülke (GOÜ) para birimleri dün iyimser bir görüntü çizdi.

Bu sabah ise GOÜ para birimleri yataya yakın karışık bir görüntü sergilerlerken, dün negatif ayrışan TL negatif ayrışmasını sürdürüyor. Kurdaki harekete karşın 5 yıllık CDS’miz de şu aşamada olumsuz bir fiyatlama gözlenmiyor. Bu kapsamda, kurdaki hareketi bir trend değişikliği olarak değerlendirilmemesi gerektiğini düşünüyoruz ki TCMB de sıkı duruşunu koruyor. Ancak, kısa vadeli teknik momentum kurun biraz daha yükselebileceğine işaret ediyor. Sıralı dirençler 7,25 ve 7,31 seviyelerinde.

Diğer yandan, TL’de tekrar toparlanma gözlenmesi ve kurun 7,15 seviyesinin altına sarkma yaşaması durumunda 7,08 hedef olabilir. Veri tarafında bugün yurtiçinde TCMB; DTH, rezerv ve menkul kıymet istatistiklerini paylaşacakken, ABD’de çekirdek kişisel tüketim harcamaları (PCE) fiyat endeksi revize verisi öne çıkıyor.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN