Dolar Yorumları / Ziraat FX – (22.06.2020)

USD/TRY: Geçen hafta ABD’de açıklanan bazı önemli verilerin beklentilerden iyi gelmesiyle Dolar’da toparlanma gözlemlerken, Gelişmekte Olan Ülke (GOÜ) para birimleri genel olarak satış baskısı altında kaldı. TL de kısmi baskı altında kalırken, Dolar / TL, 6,8530 seviyesinden haftayı kapattı. Bu haftaya ise Dolar küresel çapta baskı altında başlarken, TL, Dolar karşısından hafif alıcılı bir görüntü sergiliyor.

Sepet bazında (1USD 1 EUR ortalaması) ise görüntü yatay. Şu aşamada sepet bazındaki görüntü, kurun günün geri kalanında bant hareketi yapabileceğine işaret ediyor. Bu kapsamda, kur 6,83 – 6,86 aralığında dalgalanabilir. Söz konusu seviyelerin dışında aşağıda 6,80 desteği, yukarıda ise 6,89 direnci izlenebilir. Bu hafta yurtiçinde haziran ayına ilişkin öncü göstergeler ve TCMB toplantısı izlenecek. TCMB’nin bu haftaki toplantısında politika faizini 25 baz puan indirimle %8 seviyesine çekmesi beklenmekte.

Bugün ise haziran ayına ilişkin tüketici güven endeksi takip edildi. Buna göre haziran ayında tüketici güveni 62,6’ya yükseldi. Önceki ay 59,5 idi. Yurtdışında ise bu hafta haziran ayına ilişkin imalat ve hizmet PMI verileri öne çıkıyor.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!