Dolar Yorumları / Ziraat FX – (20.05.2020)

USD/TRY: Hafta başında aşı haberleriyle dalgalanan küresel piyasalar bugün yön bulmakta zorlanıyorlar. Gelişmekte Olan Ülke para birimlerinde ise ayrışmalar gözlemlerken, dün swap haber akışıyla 6,75’lere kadar gerileyen Dolar /TL bu sabah 6,80 seviyesinin hafif altında seyrediyor. Swap ile ilgili haber akışı bu sabah da devam ederken, TCMB ile Katar Merkez Bankası arasındaki swap tutarının 15 milyar ABD doları karşılığı Türk lirası ve Katar riyaline yükseltildiği bildirildi.

Şu aşamada yaşanan düşüşlerin ardından 50 günlük ortalamasına kadar gerileyen kurda bir miktar tepki hareketleri gündeme gelebilecekken, risk primimizdeki kısmi düşüş, devam eden swap beklentileri ve 100 seviyesinin altındaki Dolar endeksine (DXY) bağlı olarak kurda olası yükselişler ise sınırlı kalabilir. Bu kapsamda kurun, gün içerisinde 6,7530 – 6,8380 arasında dalgalanabileceğini düşünüyoruz. Son olarak, bugünkü ajandaya baktığımızda, Fed’in 28-29 Nisan tarihlerindeki FOMC toplantı tutanakları öne çıkıyor.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN