Dolar Yorumları / Ziraat FX – (19.11.2019)

Geçen hafta pozitif ayrışan TL haftanın ilk işlem gününde de olumlu ayrışırken, kur günü 5,74 seviyesinden kapattı. Ticaret görüşmelerinin izlendiği ortamda küresel çapta risk iştahında iyimserlik devam ederken, Trump – Powell görüşmesi sonrasında Dolar dün küresel çapta değer kaybetti. Bu sabah ise Gelişmekte Olan Ülke para birimleriyle birlikte Dolar endeksi (DXY) yatay bir görüntü sergiliyor. Yurtiçine baktığımızda, ABD ile ilişkilerde en azından diyalog kapısının açık kalması piyasalarda olumlu fiyatlanmaya devam edilirken, ülke risk primimiz iyileşmeye devam ediyor.

5 yıllık CDS’imiz 305 seviyesine kadar geriledi. Bu gelişmeler kapsamında, kurda kısmi geri çekilme eğiliminin devam edebileceğini ve kurun 5,7650 direncinin altında 5,7170 seviyesini hedefleyebileceğini düşünüyoruz. Bugün gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında veri takvimi açısından sakin bir gün.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN