Dolar Yorumları / Ziraat FX – (18.10.2019)

Suriye konusu yurtiçi fiyatlamalarda belirleyici olmaya devam ederken, dün akşam Türkiye ve ABD, Suriye konusuyla ilgili uzlaşmaya vardı. Bu gelişmeyle birlikte TL pozitif ayrışarak günü %1 oranında primle kapattı. Bu sabah da TL’de değer kazancı devam ediyor. Kur aylık ortalamasına kadar geriledi. Şu aşamada, ülke risk primimizin (5 yıllık CDS) de 372 seviyesine kadar gerilediği ortamda söz konusu gelişme TL’yi desteklemeye devam edebilir. Kur 5,81 seviyesinin altında kalarak 5,72 seviyesini hedeflemek isteyebilir. Ara destek ise 5,75 seviyesinde.

Yurtdışına baktığımızda, bu sabah takip edilen Çin üçüncü çeyrek büyüme verisinin beklentilerin altında kalması risk iştahını bir miktar baskıladı. Diğer yandan, AB ile İngiltere’nin Brexit anlaşması üzerinde uzlaşma sağladığına yönelik haber akışının ardından bu anlaşmanın hafta sonu parlementoda onaylanıp onaylanmayacağı belirsiz. Dolayısıyla bu durumun da sabah risk iştahını bir miktar baskılanmasına neden olduğu söylenebilir. Ancak, baskının sınırlı kaldığını izlerken, Sterlin yatay. Gelişmekte Olan Ülke para birimlerinde ise toparlanma eğilimi devam ediyor.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN