Dolar Yorumları / Ziraat FX – (18.09.2020)

Dün ABD borsalarına gelen satışların bu sabah Asya borsalarında net bir baskı yaratmadığını izliyoruz. Ons Altın da artıda seyrederken, Gelişmekte Olan Ülke para birimleri Yuan öncülüğünde sakin. Bu fiyatlamalar, değerlemeler açısından yüksek gözüken ABD borsalarındaki olası satışların şu aşamada genele yayılamayabileceğine işaret ediyor. Eylül ayı başında ABD borsalarında yaşanan satış dalgasında Gelişmekte Olan Ülke para birimleri nötr tepki vermişti. Yurtiçinde tarafta ise Dolar / TL dün bir süredir direnç yaptığı 7,50 seviyesinin üzerine çıkarak 7,56’lı seviyelere kadar yükseliş kaydetti.

Kapanış ise 7,55 seviyesinden gerçekleşti. Bu sabah ise GOÜ para birimlerindeki sakin görüntüye karşın dünkü kapanış seviyesinin altında kalmakta zorlanan kurda 7,5985 direnç olarak izlenebilir. Olası düşüşlerde ise 7,5150 destek olarak takip edilebilir. Bugün TSİ 14.30’da eylül ayı TCMB Beklenti Anketi yayımlanacak. Yurtdışında ise ABD’de eylül ayı Michigan Üniversitesi tüketici güveni endeksi öncü verisi takip edilecek.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN