Dolar Yorumları / Ziraat FX – (17.09.2020)

Dün akşam 2023 sonuna kadar faizlerin sıfır seviyesine yakın kalacağının sinyalini vererek güvercin duruşunu koruyan Fed sonrasında risk iştahı zayıf. Fed’in ekonomik toparlanmaya yönelik belirsizliğe vurgu yapması fiyatlamalarda bir miktar baskın. Fed öncesinde piyasada toparlanma eğilimindeydi. Diğer yandan, eylül başındaki satış dalgasına nötr tepki veren Gelişmekte Olan Ülke varlıkları da bu sabah satıcılı. TL de Türk ve Yunan diplomatların görüştüğüne yönelik haber akışına karşın baskı altında.

Bir süredir 7,50 seviyesini direnç yapan Dolar / TL, söz konusu seviyenin üzerinde fiyatlanırken, 7,55 seviyesine doğru teknik yükseliş devam edebilir. Olası geri çekimlerde ise sıralı destekler 7,4950 ve 7,4650 seviyelerinde. Bugün yurtiçinde TCMB tarafından rezerv, DTH ve menkul kıymet istatistikleri paylaşılacak. Yurtdışında ise TSİ 14’te İngiltere Merkez Bankası’nın faiz kararı bulunuyor.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN