Dolar Yorumları / Ziraat FX – (16.10.2020)

Özellikle Avrupa’da artan koronavirüs vakalarıyla kısıtlamaların tekrar ön plana çıkması fiyatlamalarda baskın olmaya devam ediyor. Küresel borsalarda bu sabah ekside olan endeks sayısı daha fazla. Avrupa borsalarında yaşanan hafif yükseliş ise şu aşamada tepki niteliğinde. Öte yandan, ABD’de ek teşvik paketi ile ilgili umutlar ve Avrupa’daki artan Kovid – 19 vakalarının piyasalarda bir süredir fiyatlanması borsalardaki satış dalgasının sertleşmesini engellediği söylenebilir. Risk iştahındaki bozulmaya karşın Ons Altın’ın da 1.900 seviyesinin üzerinde tutunması satışların genele yayılmaması açısından kısmen olumlu.

Özetle, küresel risk iştahında düne nazaran daha düşük şiddette baskı sürebilir. Gerek küresel borsalardaki satışların hafiflemesi gerekse de yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın detaylarını açıklayacağı Karadeniz’deki doğalgaz rezervleri ile ilgili beklentilerle Dolar / TL ise birkaç gündür direnç yaptığı 7,95 – 7,96 bölgesinin altında kalabilir. Aksi durumda psikolojik 8,0 seviyesi hedef olabilir. Öte yandan, olası geri çekilmelerde ise 7,90 ve 7,8750 sıralı yakın destekler olarak izlenebilir.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN