Dolar Yorumları / Ziraat FX – (14.05.2020)

USD/TRY: Küresel piyasalarda zayıf risk iştahı devam ediyor. Salgında ikinci dalga endişeleriyle birlikte piyasalar üzerinde ekonomik görünüme yönelik belirsizliklerin de ağırlığını hissettirmeye başladığını izliyoruz. Bu sabah borsa endekslerinde satıcılı bir görüntü hakimken, Japon Yeni alıcılı. Powell’ın dünkü konuşmasında negatif faiz konusunda olumsuz görüş belirtmesi ile birlikte Dolar endeksi (DXY) de 100 seviyesinin üzerinde.

Bu fiyatlamalar çerçevesinde, Gelişmekte Olan Ülke para birimleri bugün hafif satıcılı. TL de ise olumlu görüntü korunurken, kurda 6,94 – 6,95 destek bölgesi hedefte kalmaya devam ediyor. Direnç olarak 7,0 psikolojik seviyesi izlenebilir. Veri tarafında bugün yurtiçimde mart ayı sanayi üretim verisi takip edildi. Buna göre sanayi üretimi mart ayında yıllık %2 oranında düşüş gösterdi. Beklenti %1,6 artış idi. Yurtdışında ise ABD’de TSİ 15.30’da 9 Mayıs haftasına ilişkin Yeni İşsizlik Başvuruları verisi öne çıkıyor.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN