Dolar Yorumları / Ziraat FX – (13.05.2022)

Tahvil faizlerindeki kısmi oynaklık düşüşünden destek bulan küresel piyasalarda bu sabah toparlanma gözleniyor. Diğer yandan, borsalarda belirgin yükselişler gözlense Dolar’da düşüş sınırlı. Son enflasyon rakamlarının ve büyüme görünümünün temkinli modun korunmasına neden olduğu söylenebilir.

Özellikle Avrupa Bölgesi ekonomilerine yönelik aşağı yönlü riskler ve para politikaları farklılıkları Dolar’ın dirençli kalmasını sağlayabilir. Veri tarafında bugün ABD tarafında, TSİ 17’de mayıs ayına ilişkin Michigan Üniversitesi tüketici güven endeksi öncü verisi takip edilecek. Ayrıca Fed ve ECB üyelerinin konuşmaları da yakından izlenecek.

Yurtiçi tarafta ise ülke risk primimiz (5 yıllık CDS) 700 seviyesinin üzerine çıkarken, Dolar/TL’de yükseliş isteği sürüyor. Dolar’ın küresel çaptaki dirençli görüntüsü ile yurtiçinde enflasyonist ortam kurda yukarı yönlü risklerin sürmesine neden olabilir ve kur 15,53 seviyesine doğru yükselişini sürdürebilir. Sonraki direnç ise 15,60 bölgesinde. Diğer yandan olası düşüşlerde 15,35 ve 15,26 sıralı destekler olarak takip edilebilir.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!