Dolar Yorumları / Ziraat FX – (12.05.2020)

USD/TRY: Çin’in Wuhan kentinde ve Güney Kore’de görülen yeni vakalar ile Almanya’da görülen vakalarda bulaşıcılık oranının 1.1 kişiye çıkması (Bulaşıcılık oranının 1’in üzerine çıkması üssel bir artışa dolayısıyla daha hızlı yayılmaya işaret ediyor) piyasalarda ikinci dalga endişesi yaratırken, bu sabah risk iştahı zayıf. Diğer yandan, risk iştahındaki zayıflık ve Dolar endeksinin (DXY) 100 seviyesinin üzerindeki hareketine karşılık Gelişmekte Olan Ülke (GOÜ) para birimlerinde anlamlı bir baskı gözlemlemiyoruz. BDDK kararlarının ardından TL’deki olumlu görüntü ise korunuyor.

Dolar /TL bu sabah aylık ortalamasının da yakın seyrettiği 7,0 psikolojik seviyesine yaklaşmış durumda. GOÜ’lerdeki görüntü ve TL’de kısa vadeli kazanılan momentum ile birlikte kur 7,0650 direncinin altında kalarak 7,0 psikolojik seviyenin altına sarkmak isteyebilir. Bu seviyenin altında da 6,94 – 6,95 hedef bölgesi olarak izlenebilir. Veri tarafında bugün, ABD’de TSİ 15.30’da nisan ayına ilişkin TÜFE verisi öne çıkıyor. Ayrıca, bugün birçok Fed yetkilisinin konuşması bulunuyor.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN