Dolar Yorumları / Ziraat FX – (11.10.2019)

Barış Pınarı Harekatı gündemin ilk maddesi olmaya devam ederken, Dolar /TL dün 5,89’lu seviyelerden sert bir düşüş gösterdi. Kapanış ise 5,8370 seviyesinden gerçekleşti ve TL günü %0,6 oranında primle kapattı. Bu sabah ise dünkü kapanış seviyesinin hafif üzerinde seyreden kurda 5,81 – 5,89 bant hareketi takip edilebilir. Kurun bu seviyelerin dışına çıkması durumunda aşağıda 5,7650, yukarıda ise 5,93 takip edilebilir. Barış Pınarı Harekatı ile ilgili haber ve açıklamalar haftanın son işlem gününde de yakından izlenecektir. Yurtdışına baktığımızda, ABD Başkanı Trump’ın devam eden ve bu akşam TSİ 21.45’te üst düzey görüşmenin yapılacağı ticaret görüşmelerinin “gerçekten iyi” gittiğini söylemesiyle bu sabah risk iştahı pozitif seyrediyor.

Önümüzdeki yıl yapılacak seçimler öncesinde zayıflayan ekonomik görünüm nedeniyle bir ateşkes anlaşması yapılabileceği beklentisi kısmen de olsa fiyatlandığı söylenebilir. ABD vadelileri ve Asya borsaları artıda. Şu aşamada, Fed’den de güvercin beklentilerin arttığı ortamda küresel çapta bu sabahki iyimserlik, olumsuz bir açıklama gelmedikçe söz konusu görüşmeye kadar devam edebilir. Veri tarafında bugün yurtiçinde saat 10’da ağustos ayına ilişkin cari işlemler dengesi verisi takip edildi. Buna göre Cari Denge ağustos ayında 2,6 milyar USD fazla verdi. Beklenti 2,8 milyar USD fazla verilmesi idi. Yurtdışında ise bugün veri takvimi sakin.

DOLAR/TL’DE SON DURUM NE? YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? HEMEN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin