Dolar Yorumları / Ziraat FX – (11.06.2020)

USD/TRY: Beklendiği gibi faizleri değiştirmeyen ve faizlerin 2022’ye kadar sıfıra yakın kalmasını öngören, diğer yandan getiri eğrisi kontrolünü önümüzdeki toplantılarda konuşmayı planlayan Fed sonrasında küresel piyasalarda risk iştahında zayıf bir görüntü var. Zayıf risk iştahıyla beraber, yaşanan düşüşlerin ardından Dolar’da da toparlanma gözlemlerken, Gelişmekte Olan Ülke para birimleri satıcılı bir görüntü sergilemekteler. TL’de de hafif baskı yaşanırken, kurda 6,8250 direnci önemli.

Şu aşamada, Dolar’daki yükselişi trend değişikliğinden ziyade bir düzeltme olarak değerlendirirken, kur söz konusu direncin altında kalmaya devam edebilir. Olası düşüşlerde ise 6,76 ve 6,7240 sıralı destekler olarak izlenebilir. Veri tarafında bugün, ABD tarafında TSİ 15.30’da mayıs ayına ilişkin ÜFE ve 6 Haziran haftasına ilişkin yeni işsizlik maaşı başvuruları verileri öne çıkıyor. Bugün ayrıca TSİ 13’te iki gün sürecek Euro Bölgesi maliye bakanları toplantıları (Eurogroup) başlayacak.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN