Dolar Yorumları / Ziraat FX – (07.11.2019)

ABD – Çin arasındaki kısmi ticaret anlaşmasının ertelenebileceğine yönelik haber akışı ilk etapta risk iştahı üzerinde bir miktar baskı yapsa da, bu sabah piyasalarda net bir bozulma gözlenmiyor. Olumlu taraftan bakmak gerekirse, görüşmenin ötelenmesini daha kapsamlı bir anlaşma için zaman kazanımı olarak da değerlendiriliyor. Önümüzdeki yıl ABD seçimleri de dikkate alınırsa, Trump ve Şi görüşmesinin ertelenmesini nötr olarak değerlendiriyoruz. Ons Altın’da da yükseliş çok sınırlı ki son gelen makro veriler piyasalara destek vermeye devam edebilir.

Yurtiçi haber akışına baktığımızda, dün akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, iki lider görüşmede, ABD Başkanı Trump’ın daveti üzerine 13 Kasım’da Washington’da görüşeceklerini yeniden teyit etti. Haber akışı TL üzerinde olumlu fiyatlanabilir ve kur 5,77 direncinin altında 5,7170 seviyesini hedefleyebilir. 200 günlük ortalama ise 5,6925 seviyesinden geçmekte.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN