Dolar Yorumları / Yapı Kredi Yatırım – (24.06.2019)

Yukarıda ifade ettiğimiz global ve lokal dinamik nedeniyle TL güç kazanıyor. İstanbul seçimlerinin geride bırakılması ile lokal varlıklar bir miktar talep görebilir. Kazançların korunması için ise ekonomi ve dış siyasetten gelecek haber akışına bağlı diye düşünüyoruz. Siyasi tarafta körfezdeki tansiyon, Suriye konusu; füze-uçak konusu alt başlıkları oluşturuyor. ABD yönetiminin Türkiye’ye karşı bir yaptırım kararı alacağı spekülasyonu baskı yaratıyor. Yaptırım olup olmayacağı ana parametre; eğer uygulanacak ise yaptırımın içeriği önemli bir konu. Doğal olarak TL içeriğe bağlı olarak reaksiyon verecektir. Bu konu ile ilgili haber akışı gelmez ise TL baskılanmaz düşüncesindeyiz. G20 öncesi oluşan iyimserliğin azalması ise diğer risk olarak tanımlanabilir.

Parite 5,717 seviyelerinde işlem görüyor. Bugün TL lehine seyrin avantajlı olmasını bekliyoruz. 5,73’ün günün parametresi niteliğinde olduğunu düşünüyoruz. Aşağıda 5,62 ve 5,52 destek seviyeleri. Aksi yönde bir seyir halinde ise 5,73 ve 5,77 olası direnç seviyeleri olabilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin