Dolar Yorumları / Yapı Kredi Yatırım – (22.05.2019)

Son dönemde TL’ye destek olmak için döviz alımlarındaki %0,1 vergi alımına başlandı; ‘bireysel yatırımcıların 100 bin Usd(ve karşılığı) üzerindeki döviz alımlarına 1 gün valör’ kararı alındı. Merkez Bankası TL’ye destek olma pozisyonunu/çabasını sürdürüyor. Küresel tarafta Usd yükseliş eğilimini koruyor. Günün sonunda TL dengelenme çabası sergiliyor. Ancak mevcut veri seti ile TL üzerindeki baskısürebilir. TL’nin güçlenmesi için global tarafta risk iştahının artması ve/veya lokal tarafta bir hikayenin/katalizörün ortaya konması gerektiğini düşünüyoruz. Lokal tarafta bir katalizör belirgin iyileşme sağlayabilir.

Parite 6,068 seviyesinin üzerinde kalmasını yukarı hareket lehine yorumluyoruz. Bu seviyenin ardından 6,094 ve 6,147 direnç seviyeleri olarak öne çıkabilir. 6,068 seviyesinin altında ise TL biraz güçlenebilir. Aşağıda 6,03 ve 6,0 -aynızamanda psikolojik seviye- destek olarak öne çıkabilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin