Dolar Yorumları / Yapı Kredi Yatırım – (21.05.2019)

Piyasalardaki oynaklığı azaltmak gerekçesi ile BDDK dün aldığı kararla ‘bireysel yatırımcıların 100 bin Usd(ve karşılığı) üzerindeki döviz alımlarına 1 gün valör’ getirdi. Merkez Bankası TL’ye destek olma pozisyonunu/çabasını sürdürüyor. Küresel tarafta Usd yükseliş eğilimini koruyor. Günün sonunda TL dengelenme çabası sergiliyor. Mevcut veri seti ile TL üzerindeki baskı sürebilir.

TL’nin güçlenmesi için global tarafta risk iştahının artması ve/veya lokal tarafta bir hikayenin/katalizörün ortaya konması gerektiğini düşünüyoruz. Lokal tarafta bir katalizör belirgin iyileşme sağlayabilir. Parite dün 6,08 direncini aşamadı ve TL güçlendi. 6,00 civarında dengelenmenin ardından bir miktar yükseliş söz konusu. Bu sabah 6,038 seviyelerinde işlem görüyor. Gün içi eşik seviyenin 6,068 olduğunu düşünüyoruz. Bu seviyenin üzerinde 6,094 ve 6,147 direnç seviyeleri. Aşağıda ise 6,03 ve 6,0 -aynı zamanda psikolojik seviye- destek olarak öne çıkabilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin