Dolar Yorumları / Yapı Kredi – (7.02.2023)

Tarım dışı istihdam rakamlarının ve işsizlik oranının beklenen iyi gelmelerinin yarattığı sarsıntı sürüyor.

Denkleme bir de ABD semalarındaki Çin ‘araştırma balonu’ gerginliği dahil oldu. Son olarak ABD şirket bilançolarını ekleyelim. FED yetkilileri daha şahin konuştu. Dün Bostic faizde tepe noktasının daha yukarıda oluşabileceğini ifade etti. Tabii bu sözler istihdam verisinden de kaynaklanıyor diyebiliriz.

Piyasalar keyifsiz. Riskli varlıklara olan talep zayıf. Usd’ye olan talep 3 gündür güçlü seyrediyor. Dolar Endeksi 103,5 seviyesine kadar yükselmiş durumda. Verilere bağlı seyir sürüyor. Bu hafta veri trafiği çok yoğun değil. FED, ECB yetkilileri konuşacak. Bugün kritik konuşma öne çıkıyor. FED başkanı Pow ell bizim saatimizle akşam 8’de konuşacak. Farklı algılanacak sözler hareket yaratabilir.

Lokalde deprem gündemi oluşturuyor. 10 ilimizi etkileyen depremler sonucu can kayıplarımız var, yaralılarımız var, mahsur kalmış insanlarımız var. Coğrafya geniş. Bazı ülkelerden teknik ekipler geliyor. Kur bu sabah 18,83 civarında işlem görüyor. Aşağıda 18,79 ve 18,77; yukarıda 18,85 ve 18,87 gün içi öne çıkan teknik seviyeler.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten