Dolar Yorumları / Yapı Kredi – (6.03.2023)

Piyasalarda Cuma günü risk iştahı biraz arttı. Hisseler ve tahviller alıcılı seyrederken para piyasalarında Usd baskısı biraz azaldı. Bostic’in Mart ayında 25 bp faiz artışı sinyali vermesi ile hava yumuşamaya başlamıştı. Son haftalarda FED’in daha yüksek faiz artışı yapacağına dair beklentiler piyasaları epey baskı altına almıştı. O yüzden 105 seviyesine kadar yükselen Dolar Endeksi, bir miktar gevşeme kaydetti.
Yeni haftada hem makro veri tarafı yoğun ve kritik hem de FED başkanının konuşması olacak. O yüzden verilere ve FED yönlendirmelerine bakarak hareket edilecek yeni bir haftaya daha başlıyoruz.

Lokalde deprem sonrası süreç devam ediyor. Gerek insani gerek ekonomik alanda adımlar atılıyor. Seçim az bir süre kala iç siyaset hareketlendi. Haber akışı yatırımcılar açısından önem arz ediyor. Şubat ayı enflasyonu 3,15% ile beklentilerin altında geldi. Yıllık oran 55,2% seviyesine gevşedi. Kur bu sabah 18,90 civarında işlem görüyor. Aşağıda 18,85 ve 18,83; yukarıda 18,95 ve 18,98 gün içi öne çıkan teknik seviyeler.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten