Dolar Yorumları / Tacirler Yatırım – (4.05.2020)

Dolar/TL kuru geçtiğimiz hafta 6,94-7,0411 bandında yukarı yönde hareket etti. Kurda hafta genelinde direnç olarak çalışan 7,00 seviyesi Cuma günkü işlemlerde yukarı yönde geçildi. Kurda yeni haftada 7,00 seviyesi üzerinde güç kazancının sürmesi halinde 7,10-7,20 dirençleri gündeme gelebilir. Son iki aylık işlemlerden oluşan yükselen kanal alt bandının ve 5 günlük AO’nın yaklaştığı 7,00 altında olası gerilemelerde ise kısa vadeli yön negatife dönebilir ve 6,95-6,90 bölgesi gündeme gelebilir.

Küresel piyasalarda bugün, Japonya’da borsalar tatil nedeniyle kapalı olacak. Almanya ve Euro Bölgesinden imalat verileri, ABD’den fabrika siparişleri verileri takip edilecek Yurtiçinde Nisan ayı enflasyon verileri ile imalat PMI verileri izlenecek. Bloomberg HT Nisan ayı enflasyon beklentilerine ilişkin anketine göre Nisan ayı TÜFE’nin %0,6, yıllık bazda ise %10,7 olması yönünde.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN