Dolar Yorumları / Tacirler Yatırım – (11.03.2020)

USDTRY paritesi dün, hedef bandımız olan 6,10 – 6,20 bandı içerisinde hareket etmeye devam etti. Pazartesi günü piyasalarda yaşanan sert satış baskılarının ardından dün panik havasının kısmen de olsa rahatladığını gözlemledik. ABD borsaları ralli yaparken, dolar endeksi de kayıplarının bir kısmını telafi etmeye devam etti. Piyasalardaki endişeli havanın bir miktar yatışması ve ABD Başkanı Donald Trump’ın ekonomiyi desteklemek için atacağı bir dizi adım kapsamında gelir vergisinde indirime gitmeyi planladığını belirtmesi üzerine dolar endeksi Pazartesi günü 94,65 seviyesine kadar inmesinin ardından dün 96,58 seviyesine kadar yükseldi.

Dolar endeksindeki yükseliş ile birlikte USDTRY paritesi dün akşam saatlerinde 6,18 seviyesi üzerine yükselse de bu hareket kalıcı olamadı ve kur kısa süre içerisinde yeniden 6,15 seviyesi altına dönüş yaptı. USDTRY paritesi bu sabah saatlerinde 6,1470 seviyesinden işlem görüyor. Teknik göstergelerin verdiği sinyaller doğrultusunda kurun kısa vadede 6,10 – 6,20 bandındaki seyrini devam ettirmesini beklemekteyiz. Diğer yandan, dün sabahki bültenimizde de ifade ettiğimiz üzere, Pazartesi günkü gün-için dip seviye olan 1,0930 seviyesini yakından izlemeye devam edeceğiz. 6,0930 seviyesinin altına inilmesi durumunda kurdaki düşüş eğilimi 6,05’e doğru hızlanabilir.

Bugün yurt içi piyasalarda Ocak ayı Ödemeler Dengesi verileri, yurt dışı piyasalarda ise ABD’den gelecek olan Şubat ayı TÜFE verileri izlenecek.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!