Dolar Yorumları / Tacirler Yatırım – (09.09.2019)

Cuma günü ABD’den gelen istihdam ve ücret artışları verileri ve Fed Başkanı Powell’ın Cuma günü akşam saatlerinde yaptığı açıklamalar ile birlikte gün içerisinde 98 – 98,50 seviyeleri arasında dalgalı bir seyir izleyen dolar endeksi, USDTRY paritesinin de 5,69 – 5,73 seviyeleri arasında dalgalanmasına neden oldu.

USDTRY paritesi bu sabah saatlerinde 5,7080 seviyesi civarında hareket ediyor. Bu sabah saatlerinde gelişmekte olan ülke para birimlerinde pozitif bir görünümün hâkim olduğunu ve Türk lirasının orta seviyelerde yer aldığını görüyoruz. Dolar endeksi ise 98,40 seviyesi civarında seyrediyor. Teknik gösterge ve formasyonlar kurun kısa vadede 5,67 – 5,7170 seviyeleri arasında hareket edebileceğinin sinyalini veriyor.

Bugün yurt içi piyasalarda TCMB tarafından açıklanacak olan Eylül ayı Beklenti Anketi verisi takip edilecek. Yurt dışında ise Almanya Temmuz Ayı Cari İşlemler Dengesi dışında önemli bir veri akışı bulunmamakta.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN