Dolar Yorumları / Piramit Menkul – (25.07.2019)

Bugün saat 14:00’da açıklanacak olan Merkez Bankası PPK kararı öncesinde dolar/TL’de 5,70 üzerinde sıkışık seyir görülmektedir. TCMB’nin politika faizinde yapacağı değişiklik kurun yönünde etkili olacaktır. Yurtiçinde ayrıca ABD’nin S-400 alımı konusunda Türkiye’ye yaptırım kararı alıp almayacağı takip edilmektedir. Küresel piyasalarda ise bugün TSİ ile 14:45’de açıklanacak olan Avrupa Merkez Bankası (ECB) faiz kararı ile ay sonunda gerçekleşecek olan Fed faiz kararı bekleniyor. Fed’in 25 baz puanlık faiz indirimi yapmasına %100 olasılık verilmektedir. Son iki günlük işlemlerde 5,70 üzerinde hareket eden dolar/TL kurunda ilk destek 5,68’de (5 haftalık AO) bulunmaktadır. Son iki aylık alçalan trendin altında kalınması halinde yeniden üçgenin alt bandı 5,66’ya (200 günlük AO) doğru geri çekilme olabilir.

Bu seviye altında ise 5,60 ve 5,50 önemli trend destekleri konumdadır. Olası tepkilerde ise 50 günlük AO direnci 5,75 önemli trend direnci konumundadır. Bu sabah yurtiçinde kapasite kullanım oranı açıklanacak. Öğleden sonra ise yurtiçinde ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) faiz kararı izlenecek. ABD tarafında da Haziran ayı dayanıklı mal siparişleri ve mal ticaret dengesi verilerini takip edeceğiz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN