Dolar Yorumları / Piramit Menkul – (23.08.2019)

Dolar/TL kurunda dün 5,73 (100 günlük AO) üzerinde güç kazanılması ve 5,75 direncinin geçilmesi ile yükseliş ivmesinin arttığını izledik.

Kurda dün belirtmiş olduğumuz son üç haftalık işlemlerden oluşan kısa vadeli yükseliş kanalının üst bandın olan 5,77 üzerinde satış baskısı görüldü. Kurda trend yönünde takip ettiğimiz önemli ağırlıklı ortalamaları 200 günlük (5,67) ve 100 günlük (5,73) üzerinde hareketin belirginleşmesi ve mayıs ayından gelen alçalan trendin üzerinde güç kazanılması nedeniyle yukarı hareketlilik devam edebilir.

Bugün 5,80 civarına yaklaşan kanal direncinin takip edilmesini, kırılması halinde de 5,90’nın yeni hedef olabileceğini düşünmekteyiz. Kurda teknik yönün aşağı dönmesi için ise 5 günlük AO’sının da bulunduğu 5,73-5,70 destek bölgesinin altında kapanışların görülmesi gerekmektedir. Son iki haftadır alım konumunda bulunan orta vadeli gösterge MACD, dün sıfır çizgisine doğru yaklaştı.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN