Dolar Yorumları / Piramit Menkul – (21.05.2019)

Dolar/TL kuru yeni haftanın ilk işlem gününde 5,9990 -6,0808 aralığında satıcılı hareket etti. Gün içinde gelen satışlarda 6,00 destek olarak çalıştı. Günü 5 günlük AO’sı 6,03 altında tepki alışlarının arttığı kurda ve son bir aylık işlemlerden oluşan trend desteğine yaklaşıldı. Kurda 5,98-6,00 bandı önemli destek bölgesinin kırılması halinde zayıf görüntü 5,95 ve 5,90 seviyelerine doğru devam edebilir.

Kurun teknik göstergeler incelendiğinde stochastic, RSI ve MACD satım yönünde hareket etmektedir. ABD-Çin ticaret görüşmelerine ilişkin belirsizliklerle son günlerde yönünü yukarı çeviren dolar endeksi (DXY) bu sabah 98,00 üzerinde artı yönde bulunuyor. DXY’de 98,50 orta vadeli direnç konumundadır. Yeni haftanın önemli gündem maddeleri arasında ise Fed toplantı tutanakları ile ECB Başkanı Draghi’nin konuşması, Avrupa Parlamentosu seçimleri ve FED başkanları konuşmaları bulunmaktadır.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin