Dolar Yorumları / Piramit Menkul – (21.02.2020)

Bir gün önce Merkez Bankası’nın (TCMB) faiz kararı ardından yukarı eğilimimi artıran kurda dün en yüksek 6,1080 test edildi. Ayrıca İdlib ile ilgili gerginliğin artması ve dolar endeksinde (DXY) güçlü seyrin sürmesi de kurda yukarı eğilimin sürmesinde etkili olmaktadır. Kurda gün içinde 6,0803-6,1080 bandında hareket görüldü. Kısa vadeli yönde izlediğimiz 5 günlük AO dün 6,08’e yaklaşarak ilk desteğe dönüştü. Yükselen kanalda hareket eden kurda 6,08 desteği altına geri çekilme olmaması halinde, kanal üst bandı hedefli yukarı eğilim devam edebilir. Kurda kanal alt ve üst bandı sırasıyla bugün için 6,07-6,14’de bulunmaktadır.

Bugün İngiltere, ABD ve Euro Bölgesinde Bileşik PMI verileri, Almanya’da İmalat PMI izlenecek. Ayrıca Euro Bölgesinde TÜFE, ABD’de de konut verileri yakından takip edilecek. ABD’de FED Açık Piyasa Komitesi üyelerinin konuşmaları ve Yurtiçinde ise Fitch Türkiye Kredi notu değerlendirmesi izlenecek diğer gelişmeleri oluşturmaktadır.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN