Dolar Yorumları / Piramit Menkul – (20.05.2019)

Dolar/TL kurunda haftalık bazda 5,96-6,1319 bandında hareket edildi. Bir önceki haftaki hızlı yükselişin ardından geçtiğimiz haftaki işlemlerde fiyatların dengelenmeye çalışıldığını izledik. Hafta genelinde gelen satışların 6,00 civarında karşılanması ve 22 günlük AO’nın da bu seviyeye yaklaşması ile bu seviye teknik yönde önemli hale geldi. Son yedi işlem gününde oluşan üçgen formasyonu üst bandı üzerinde ikinci işlem gününde de hareket eden kur, bu sabah 6,07 üzerinde bulunuyor. Haftalık bazda 6,04-6,00 önemli trend destek bölgesi konumunda izlenebilir. Bu bölge üzerinde kapanışların devam etmesi halinde yukarı yönde 6,09 ara direnç olmak üzere 6,15, 6,20 ve 6,25 dirençleri gündeme gelebilir.

Teknik yönün aşağı dönmesi için ise 6,00 altında hareketin başlaması gerektiğini düşünmekteyiz. Teknik göstergeler incelendiğinde stochastic göstergesinin aşarı satım bölgesinde alım konumuna geçtiğini, MACD’nin ise satım konumunu sürdüğünü görmekteyiz. ABD-Çin ticaret görüşmelerinin durduğuna yönelik çıkan haberler ve bu haftaki Avrupa Parlamentosu seçimleri dolar endeksinin (DXY) yukarı yönde hareket etmesinde etkili olmaktadır. DXY’deki değer kazancı kurda yukarı yönde baskı yaratmaktadır. DXY’de 98,50 orta vadeli direnç konumundadır. Yeni haftanın önemli gündem maddeleri arasında ise Çarşamba günü Fed toplantı tutanakları ile ECB Başkanı Draghi’nin konuşması ve FED başkanları konuşmaları bulunmaktadır.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin