Dolar Yorumları / Piramit Menkul – (2.12.2020)

Küresel piyasalarda dün Çin’den beklentilerin üzerinde gelen Caixin İmalat PMI verisi ve aşı onay süreçlerine ilişkin olumlu haber akışları risk iştahını yükseltti. Dolar endeksinde satıcılı görüntü dün etkisini 91,605 test edildi. ABD’de teşvik paketinin tekrar gündeme gelmesi ile dolar endeksinde artan satış baskısı bu sabahta devam etmektedir.

Dolar/TL kuru dünkü işlemlerde 7,7992-7,9172 bandında hareket etti. Kurda son bir aylık işlemlerden oluşan alçalan trend direnci 7,85’de bulunmaktadır. Aynı zamanda 5 ve 22 günlük AO’ların 7,85’e yaklaşmasıbu direnci önemli kılmaktadır. Kurda 7,85 üzerinde hareketin başlaması halinde ise 7,95- 8,00 dirençleri gündeme gelebilir. Kurun teknik yönünde 7,75- 7,85 bandı dışındaki hareketlerin belirleyici olacağını düşünmekteyiz. Bugün, Almanya’dan perakende satışlar, Euro Bölgesinden ÜFE ve işsizlik oranı, ABD’den ADP Tarım Dışı İstihdam verileri takip edilecek.

Kaynak: Piramit Menkul Teknik Analiz Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN