Dolar Yorumları / Piramit Menkul – (12.06.2019)

Dolar/TL kurunda günün ikinci yarısında gelen alımlarla 5,80 üzerinde hareket başladı. Kurda gün içi hareket bandı 5,7600-5,8592 aralığında gerçekleşti. Son iki haftalık işlemlerde alçalan trendin etkisinde bulunan kurda 5,80 altında tepki alımları geldiğini izlemekteyiz. Kısa vadeli yönde 5,85 ara direnç olmak üzere, 22 günlük AO direnci 5,90 önemli noktaları oluşturmaktadır. Bu iki seviye üzerinde hareketin başlaması halinde ise trend direnci konumunda olan 6,00 seviyesi gündeme gelebilir. Kısa vadeli yönde 5,80-5,85 bandı dışındaki kapanışlar ve belirgin hareketler önemli hale gelmiştir. Yurtiçinde bugün TCMB faiz toplantısı ve Cuma günü cari işlemler verileri izlenecek.

Geçtiğimiz hafta açıklanan mayıs ayı enflasyon verilerinin beklentilerin altında kalmasına karşın, PPK toplantısından politika faizinin %24 ile sabit tutulması beklenmektedir. Küresel piyasalarda ABD’de TÜFE verileri takip edilecek. Cuma günü ise Çin ve Japonya sanayi üretim ile ABD’de perakende satış verileri açıklanacak.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin