Dolar Yorumları / Piramit Menkul – (10.05.2019)

Yukarı eğilimin devam ettiği dolar /TL kuru dünkü işlemlerde 6,25 direncini test etti. Günü 6,19361’den kapatan kurda dünkü işlemlerde 6,1580-6,2461 aralığında hareket edildi. Türkiye’nin ülke risk primi (5 yıllık CDS) dünkü işlemlerde 490 üzerine yükselerek son sekiz ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Küresel tarafta ise ABD Başkanı Trump’ın Çin’e uygulayacağı ek vergi tarifelerinin olumsuz etkisi devam etmektedir. ABD tarafında takip edilen verilerden dün açıklanan Nisan ÜFE verisinin beklentilerin altında kaldı. Bugün açıklanacak olan ABD Nisan TÜFE verileri ve çekirdek enflasyon DXY’nin yönünde etkili olabilir.

Merkez Bankası’nın (TCMB) dün aldığı iki kararın bu sabah TL varlıkları olumlu etkilediğini görmekteyiz. TCMB 1 hafta vadeli repo ihalelerine bir süreliğine ara verirken, TL zorunlu karşılıkların döviz cinsinden tesis edilmesi imkanı azami oranını %40’tan % 30’a indirdi. Teknik olarak ise son iki aylık yükselen kanalın alt bandının karşılık geldiği 6,10 üzerinde yukarı hareketlilik yeniden devam edebilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin