Dolar Yorumları / Piramit Menkul – (03.03.2020)

Dolar/TL kuru güne 6,25 üzerinden başladıktan sonra kısa vadeli satış baskısı altında kaldı. Gün içi işlemlerde 6,1595-6,2602 aralığında hareket görüldü. Kurda kısa vadeli yönde 6,20 civarında olan 5 günlük AO’yı izlemekteyiz. Kurun bu seviye altında kalmaya devam etmesi halinde, 6,15 desteğinin kırılması gündeme gelebilir. Kurun kısa vadeli yönünde 6,20-6,25 bandının kırılması belirleyici olabilir.

Koronavirüsünün ABD içinde ve dünyada yeni ülkelere yayılması ile birlikte, Fed’in Mart toplantısında 50 baz puanlık indirim ihtimali %80’lere yükseldi. Dünkü geri çekilmelerin ardından bu sabah ABD on yıllık tahvil faizi %2,85, dolar endeksi (DXY) hafif artıda bulunuyor. Fed’in faiz indirimi beklentilerinin artması ile küresel para birimleri karşısında doların değer kaybetmesi, TL varlıklara da olumlu yansımaktadır.

Bugün yurtiçi piyasalarda Şubat ayı Enflasyon verileri takip edilecek. Şubat ayı TÜFE verisinde piyasa beklentisi aylık bazda %0,67 ve yıllık bazda %12,71 yönünde artış yaşanabileceği şeklindedir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN