Dolar Yorumları / Noor Menkul – (14.06.2021)

Geçtiğimiz haftayı beklenenden oldukça yüksek gelen ABD enflasyon verisi ve Biden ile Erdoğan’ın gerçekleştireceği görüşmeden gelecek olumlu fiyatlamayla birlikte son 3 ayın en sert haftalık düşüşünü yaşadı.Cuma günü günlük en düşük seviye olan 8.28’lerden tepki alımlarıyla karşılaşan Dolar/TL haftayı 8.38 seviyelerinden kapadı. Bugüne yatay bir seyir ile başlayan Dolar/TL ‘de gözler Biden ve Erdoğan’ın bugün gerçekleştireceği görüşmede. Bununla birlikte Perşembe günü gerçekleştirilecek olan TCMB Para politası toplantısı bu haftanın en önemli haberleri olacak.

Teknik olarak günlük bazda incelediğimizde yükseliş trendinin bozuldugu görünsede daha uzun zaman aralıklarında ana trend korunuyor. Bu hafta açıklanacak faiz kararı öncesinde beklentiler faizde bir değişiklik yapılmayacağı yönünde. Biden tarafından gelecek olumlu haberler ile birlikte ilk önce karşılaştığımız 8.28 daha sonra 8.20 ve sonrasında psikolojik sınır haline gelen 8.00 seviyeleri bu hafta test edilebilir.

Destek: 8.28 – 8.20 – 8.00
Direnç : 8.45 – 8.50- 8.60

Kaynak: Noor Menkul Yurt Dışı Piyasa Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!