Dolar Yorumları / IşıkFX – (22.10.2018)

Günlük Dolar/TL Paritesi Yorumu

Cuma günü İş Başkası’nın 605 Milyon Euro ve 276 Milyon Dolar tutarında sendikasyon kredisi almasıyla birlikte kurda görülen geri çekilmeler; ABD tahvil faizlerinde görülen artış ve S&P tarafından gelen açıklamayla: Türkiye’nin dış kredi koşullarındaki bozulmaya karşı kırılgan olduğu belirtilmesiyle yönünü yukarı çevirdi. ABD tarafında ise Cuma günü takip ettiğimiz Mevcut Ev Satışları rakamları 2016 Şubat ayından bu yana gelen en kötü veri olarak kayıtlara geçerken, JP Morgan tarafından: ABD’nin 2-3 yıl içerisinde resesyona girme olasılığının yüzde 60’lara yükseleceğine ilişkin gelen açıklamalar Dolar Endeksi’nde ve buna bağlı olarak kurda yeniden geri çekilmelere neden oldu. Bugünkü ekonomik takvimde; ABD’den önemli bir veri akışı bulunmazken, Türkiye’den Eylül ayı Merkezi Yönetim Borç Stoku takip edilecek. Yurtiçi tarafta ayrıca hükümet ve uluslararası kurumlardan gelebilecek açıklamaların yanı sıra siyasi ve ekonomik riskler takibimizde olacak.

Teknik olarak baktığımızda ise; alıcılı işlemlerin devamında 5.6650 ve 5.6800 dirençleri ilk etapta takip edilecek olup, daha yukarıdaki 5.7100 seviyesinin kalıcılıkla aşılması halinde USD lehine işlemler ivme kazanabilir. Şuan için 5.6400 seviyesi civarındaki kurda TL lehine işlemlerde ise; izlenebilecek ilk destek noktaları 5.6260, 5.6110, 5.5700 ve 5.5400’de bulunmakta.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin