Dolar Yorumları / IşıkFX – (18.10.2018)

Günlük Dolar/TL Paritesi Yorumu

TL lehine hareketlerin sürdürülebilirliği açısından merakla beklediğimiz Çavuşoğlu – Pompeo görüşmesinden gelen olumlu sinyaller dikkat çekti. Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu; Kaşıkçı ve Münbiç olmak üzere birçok konuda fikir alışverişinde bulunduklarını ve kısa süre içerisinde çok verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirtti. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ise, İran petrolü konusunda Türkiye ile ilerleme sağladıklarını vurgularken özellikle Türkiye’ye yönelik yaptırımları kısa süre içerisinde tekrardan görüşeceklerine ilişkin söylemleri kur tarafında sert satışlara neden oldu. ABD tarafında ise dün takip ettiğimiz İnşaat İzinleri ve Konut Başlangıçları verileri beklentilerin altında kalırken akşam saatlerinde yayınlanan FED/FOMC toplantı tutanaklarında, çoğu yetkilinin kademeli faiz artışlarını desteklediği belirtildi. Bugünkü ekonomik takvimde ise ABD’den Philadelphia FED Endeksleri ve Haftalık İşsizlik Maaşı Başvuruları takip edilecek. Önemli bir verinin olmadığı yurtiçi tarafta ise hükümet ve uluslararası kurumlardan gelebilecek açıklamaların yanı sıra T.C Merkez Bankası beklenti anketleri takip edilecek.

Teknik olarak 5.57 altında kalıcılıklar TL lehine hareketleri beraberinde getirebilir. Bu durumda 5.5430, 5.5270 ve 5.50 noktaları ilk etapta önemli olacaktır. Olası yukarı yönlü ataklarda ise 5.6130, 5.6585 ve 5.68 direnç seviyeleri takip edilebilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin