Dolar Yorumları / Işık FX – (03.12.2019)

Dün açıklanan verilerdeki karmaşık görünümün yanı sıra ABD Başkanı Donald Trump’ın gelişmekte olan ülkelere uygulamayı düşündüğü ek gümrük vergileri TL varlıkları üzerinde baskı yarattı ve kur haftaya 5.75 üzerinde başladı. Ancak akşam saatlerinde ABD’den gelen olumsuz veri akışları ile birlikte tekrardan 5.75 altını test ettik. Bu seviye altında kalıcılıklarda ilk etapta 5.7330 ara desteği ile 5.7000 ana desteği kritik görünümü korumakta. 5.7000’in kırılması 200 günlük üstel hareketli ortalamasını hedef haline getirebilir.

Ancak bu durumun sağlanması için ABD ile olan ilişkilere yönelik daha fazla olumlu ve somut haberlere ihtiyaç duyulabilir. 5.75 üzerinde ise 5.79 ana direncini takip ediyoruz. Zira bu seviye geçilmeden alış yönlü işlemler hız kazanmayabilir. Bugün ise yurtiçinden gelecek enflasyon rakamları ile Londra’da başlayacak olan NATO Zirvesi’nden gelecek açıklamalar kurda volatil hareketlere neden olabilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN