Dolar Yorumları / İntegral Yatırım – (27.02.2019)

USDTL sakin ve yatay

USDTL kuru haftanın üçüncü işlem gününde de yatay seyrini korumaya devam ediyor. Dün akşam, ABD Senatosu Bankacılık Komitesi’nde sunumunu yapan ve soruları cevaplayan Fed Başkanı Powell’ın ardından piyasaların genelinde sakin seyirlerin olduğu dikkat çekiyor. Powell’dan sürpriz cevapların gelmemesi ve Fed’in sabırlı olacağını yinelemesi, fiyatlamalar üzerinde yeni bir harekete neden olmadı. Bugün içinse Başkan Powell ABD Temsilciler Meclisi’nde sunumunu yapacak ve soruları cevaplayacak. Dünün ardından bugünde Powell kaynaklı bir hareket beklemiyoruz. ABD’den açıklanacak veriler bulunuyor. Aynı zamanda ABD Başkanı D. Trump ve Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un, Vietnam’ın başkenti Hanoi’de bugün bir araya gelmesi bekleniyor. Bu gelişmeler piyasaların gündeminde olabilir. Ancak bunlara rağmen USDTL kurunda olası bir durum olmadıkça yeni bir hareket beklemediğimizi belirtebiliriz.

USD/TRY

Teknik Analiz: USDTL kuru ortalamalarının arasında seyrediyor. Kur için en yakın direnç 5.3110 seviyesinden geçerken, en yakın destek noktası olarak 5.29 bölgesi izlenebilir. Ortalamalarının geçtiği bu seviyelerin altında veya üzerinde bir hareket kurun o yöne doğru bir tepki vermesini tetikleyebilir. Ancak, genel resimde kur için 5.25-5.35 aralığını izlemeye devam edebiliriz.
Dirençler: 5.3110 (50 Günlük HO) / 5.35 / 5.40
Destekler: 5.2900 (14 Günlük HO) / 5.15

EUR/TRY

Teknik Analiz: EURTRY kuru için en yakın direnç 6.05, en yakın destek ise 6.00 bölgesinden geçiyor. Bu seviyelerin altında veya üzerinde kalmadığı sürece yeni bir trendden bahsetmek zor olabilir.
Dirençler: 6.05 / 6.10
Destekler: 6.00 / 5.92 / 5.85

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN