Dolar Yorumları / İntegral Yatırım – (26.09.2018)

Günlük Dolar/TL Paritesi Yorumu

Dolar/TL Fed’i bekliyor

Dolar/TL dün Arjantin Merkez Bankası Başkanının istifa etmesi sonrası Arjantin Pesosunda yaşanan yüzde 5 üzeri değer kayıpları sonrası 6.22 seviyesine doğru sınırlı bir yükseliş gerçekleştirdi. Kur bu sabah 6.16 seviyesinde bulunuyor. Dolar/TL’de teknik olarak çok önemli bir değişiklik olduğunu söylemek zor. Paritedeki seyirler 6.50 – 6.00 seviyesi arasında sürüyor. Gelişmekte olan ülke para birimlerinin de yatay bir seyirde olduğunu söylemek mümkün. Diğer yandan bugün sonlanacak Fed toplantısında piyasa, 25 baz puanlık faiz artırımına şaşırmayacaktır. ABD’de güçlü ekonomik ve artan fiyat baskıları Fed’i faiz artırması için motive etmekte. Ancak faiz artışının dolara ekstra bir güç sağlayacağını düşünmemekteyiz. Bu nedenle dikkatlerimiz Fed’in ekonomik projeksiyonunda ve noktasal grafik ile Fed Başkanı Powell’ın konuşmasında olacak.

Teknik Analiz: Dolar/TL kısa vadede USDTRY 6.17 desteğinin altında seyrediyor. Bu seviyenin altında kaldığı sürece 6 desteğine doğru gerilemeler görmek mümkün. Günlük grafiklerde göstergeler zayıf ve aşağı yönü daha ağırlıkta gösteriyor. Buna karşın paritede 6.17 – 6.20 üzerindeki seyirlerin hız kazanması halinde 6.40 direnç seviyesini takip etmeyi sürdüreceğiz.

Destekler: 6.00 / 5.80
Dirençler: 6.17 / 6.30 / 6.40

EURTRY Teknik Seviyeler
Destekler: 7.11 / 7
Dirençler: 7.25 / 7.35 / 7.46

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin