Dolar Yorumları / İntegral Yatırım – (25.04.2019)

USDTL hassas ve huzursuz

USDTL kurunda büyük bir değişiklik bulunmuyor. Kurdaki tedirginlik sürdüğü için kur 5.85 seviyesinin üzerindeki seyrini sürdürüyor. Gözler YSK’da ve nihai karar gelene kadar olası açıklamalara karşı dikkatli olunmasında fayda var. Bugün için gündem TCMB’nin faiz kararı olarak karşımıza çıkıyor. Karara yönelik bir beklenti yok ancak Merkezden gelecek açıklamalara karşı dikkatli olunmasında fayda var. Diğer yandan, kurun bu hareketini sadece TL’deki iç kaynaklara bağlamamak gerek. Dolar endeksinin 98 puana yükselmesi, gelişmekte olan ülke piyasalarındaki seyrin bozulması da kurun yükselişine neden oluyor. Dışarıda Doların güçlenmeye devam etmesi kurunda geri çekilmelerde zorlanmasına neden olabilir.

Teknik Analiz: USDTL kurunda 5.85 seviyesinin üzerindeki ısrarcı seyri yukarı yönlü hareketine neden oluyor. Bu durumda 5.90 bölgesine doğru hareket devam edebilir. Buna karşın, olası geri çekilmelerde, 5.85 seviyesinin altında 5.83-5.80 bölgesi izlenebilir. Ancak kurun daha da rahatlaması adına biraz daha zamanının olduğunu düşünmekteyiz.

Dirençler: 5.8940 / 5.90 / 5.92
Destekler: 5.85 / 5.83 / 5.80

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin